Aby łatwiej znaleźć interesujące Cię zabiegi, możesz ograniczyć wyświetlaną listę, wybierając profil (-e) leczniczy (-e).

WYBIERZ PROFIL LECZNICZY
zwiń
Ilość zabiegów: 53
ZDJĘCIE
NAZWA ZABIEGU
CZAS
CENA
Borowinowa kąpiel z masażem perełkowym

Kąpiel z ekstraktem borowiny połączona z masażem perełkowym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg nadaje skórze wyjątkową gładkość, oczyszcza ją z toksyn, zmniejszają obrzęki stawów i łagodzą zmiany zapalne

WIĘCEJ
15 min
25 zł
Diatermia krótkofalowa

Zabieg polegający na przegrzaniu tkanek pod wpływem pola elektrycznego lub pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości w celu uzyskania rozluźnienia mięśni. Diatermia nie uszkadza tkanek i praktycznie eliminuje ryzyko oparzeń termicznych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg stosowany jest w leczeniu przewlekłych postaci zapalenia stawów, artrozy bez zaostrzeń, przykurcza mięśni, urazów stawów i mięśni, zapalenia przyczepu mięśnia, kaletki, ścięgna, powięzi, rwy kulszowej.

WIĘCEJ
15 min
15 zł
Drenaż limfatyczny miejscowy
Drenaż limfatyczny stanowi zabieg specjalistyczny i wykonywany za pomocą płynnych ruchów mechanicznych terapeuty. Zabieg ten ma na celu usprawniane krążenia limfy.

Efekt terapeutyczny:

Masaż likwiduje obrzęki zastoinowe (zwłaszcza nóg np. żylaki, cellulit), usuwa zbędne produkty przemiany materii a także oczyszcza cały organizm. Ponadto drenaż usprawnia transport substancji odżywczych, poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego oraz przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu
WIĘCEJ
20 min
40 zł
Drenaż limfatyczny ogólny

Jest to leczniczy masaż usprawniający przepływ limfy, która pełni istotną rolę w mechanizmie obronnym organizmu. Polega na zastosowaniu określonych technik masażu, w formie przepychającej (przesuwającej, wyciskającej, tłoczącej) w celu usprawnienia krążenia limfy.

Efekt terapeutyczny:

Masaż ten jest stosowany w przeciwdziałaniu lub likwidacji obrzęków zapalnych, chłonnych i zastoinowych lub przyspieszeniu usunięcia produktów przemiany materii. Jest często stosowany w celu przyspieszenia krążenia limfatycznego i likwidacji obrzęków powysiłkowych. W zależności od potrzeby masowana może być każda część ciała a tempo wykonywania ruchów poszczególnych technik jest wolne (ok. 10 ruchów na minutę).

WIĘCEJ
40 min
75 zł
Elektrostymulacja mięśni

Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Prądy impulsowe stosowane są w systemie jedno lub dwukanałowym. Zabieg wywołuje kontrolowany skurcz mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Poprawa siły mięśniowej, krążenia krwi. Ponadto zabieg znajduje zastosowanie w porażeniach wiotkich, w rozluźnieniu mięśni spastycznych oraz jako zabieg przeciwbólowy.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Fason borowinowy

Zabieg polega na obłożeniu ciała borowiną w postaci fasonów. Borowina jest rodzajem torfu zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne – mineralne.

Efekt terapeutyczny:

Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowy spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe.

WIĘCEJ
10-15 min
33 zł
Galwanizacja

Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała, które zostały poddane leczeniu.

Efekt terapeutyczny:

Szczególnie polecany jest dla osób mających zaburzenia krążenia obwodowego oraz w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Gimnastyka lecznicza grupowa

Stanowi formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Ćwiczenia są prowadzone przez fizjoterapeutę na sali gimnastycznej z wykorzystaniem materacy i przyborów gimnastycznych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg koncentruje się na leczeniu ruchem określonych partii ciała, zadaniem jest podniesienie ogólnej sprawności i wydolności fizycznej ustroju, kształtowanie prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej, nawyku celowości i płynności ruchów, zachowanie pełnego zakresu ruchów w stawach, długości i elastyczności oraz siły i wytrzymałości mięśni, zmniejszenia napięcia mięśni, czyli ich rozluźnienia

WIĘCEJ
30 min
10 zł
Gimnastyka lecznicza indywidulana

Zabieg stanowi podstawową formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe, zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Wykonywany jest zgodnie z programem ustalonym przez fizjoterapeutę i ukierunkowany na leczenie określonego schorzenia.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg koncentruje się na leczeniu ruchem określonych partii ciała. Jego zadaniem jest podniesienie ogólnej sprawności i wydolności fizycznej organizmu, kształtowanie prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej, nawyku celowości i płynności ruchów, zachowanie pełnego zakresu ruchów w stawach, długości i elastyczności oraz siły i wytrzymałości mięśni, zmniejszenia napięcia mięśni, czyli ich rozluźnienia.

WIĘCEJ
30 min
14 zł
Gimnastyka lecznicza w basenie

Zabieg stanowi formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Wykonywane są w wodzie z wykorzystaniem drobnego sprzętu gimnastycznego, zgodnie z programem ustalonym przez fizjoterapeutę i ukierunkowane na leczenie określonego schorzenia. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają układu kostno-stawowego, dlatego tę formę ruchu poleca się przy problemach z kręgosłupem, zaawansowanej osteoporozie, po przebytych urazach kości oraz stawów, również przy nadciśnieniu tętniczym.

Efekt terapeutyczny:

Gimnastyka pozytywnie działa na narząd ruchu, układ krążenia i układ oddechowy. Poprawia także sprawność fizyczną, zwiększa ruchomość stawów, poprawia przemianę materii, odchudza, masuje i ujędrnia ciało.

WIĘCEJ
20 min
17 zł
Hydromasaż podwodny - całkowity

Zabieg wykonywany jest w wannie z naturalnym surowcem leczniczym, przez fizjoterapeutę przy użyciu strumienia wody pod ciśnieniem w atmosferze 1-4 atmosfery. Zabieg wykonywany jest na całym ciele pacjenta.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu. Ma znaczący wpływ na poprawę samopoczucia, krążenia obwodowego i przemianę materii.

WIĘCEJ
25 min
45 zł
Hydromasaż podwodny - segmentalny w leczniczej wodzie termalnej

Zabieg wykonywany jest w wannie z leczniczą wodą termalną, przez fizjoterapeutę przy użyciu strumienia wody pod ciśnieniem w atmosferze 1-4 atmosfery. Zabieg wykonywany jest na całym ciele pacjenta.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni, złagodzenie dolegliwości bólowych, zwiększenie przemiany materii i zmniejszenie napięcia nerwowego.

WIĘCEJ
15 min
30 zł
Hydromasaż wielostrumieniowy w leczniczej wodzie termalnej

Zabieg wykonywany jest w wannie w leczniczej wodzie termalnej przy użyciu sprężonego powietrza wydostającego się z dysz na ścianach wanny.

Efekt terapeutyczny:

Temperatura, ciśnienie i mechaniczne uderzenia rozdrobnionymi kropelkami wody powoduje przyspieszenie przemiany materii. Działa rozluźniająco, uspokajająco i relaksująco. Pobudza krążenie krwi.

WIĘCEJ
15 min
25 zł
Inhalacje ultradźwiękowe lekowe

Zabieg polega na wdychaniu drobnocząsteczkowej postaci leków przy pomocy inhalatora ultradźwiękowego.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg przyspiesza oczyszczanie dróg oddechowych, zwiększa wydzielanie śluzu, pobudza ruch migawkowy rzęsek w błonie śluzowej, rozluźnia wydzielinę dróg oddechowych i ułatwia jej ewaluację. Ma działanie łagodzące (małe stężenie soli mineralnych) oraz działa pobudzająco, przekrwienie (duże stężenie soli mineralnych)

WIĘCEJ
10 min
12 zł
Inhalacje ultradźwiękowe naturalne

Zabieg polega na wdychaniu drobnocząsteczkowej pary wód mineralnych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg przyspiesza oczyszczanie dróg oddechowych, zwiększa wydzielanie śluzu, pobudza ruch migawkowy rzęsek w błonie śluzowej, rozluźnia wydzielinę dróg oddechowych i ułatwia jej ewaluację.

WIĘCEJ
10 min
12 zł
Inhalacje ultradźwiękowe solankowe

Zabieg polega na wprowadzaniu do organizmu solanki drogą wziewną.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej oraz wzmaga funkcję wydzielniczą komórek gruczołowych dróg oddechowych, co prowadzi do rozluźnienia zalegającej wydzieliny, ułatwia wykrztuszanie oraz normalizuje czynności wydzielnicze błony śluzowej. Wzmaga też siły odpornościowe błony śluzowej.

WIĘCEJ
10 min
12 zł
Jonoforeza

Zabieg elektro-leczniczy, w którym następuje wykorzystanie prądu stałego do wprowadzenia leku w postaci zjonizowanej przez skórę do zajętej chorobą części ciała bez naruszenia jej ciągłości.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwzapalne/ przeciwbólowe ( w zależności od zastosowanego leku).

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Kąpiel kwasowęglowa

Zabieg polegający na kąpieli w leczniczej wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla (CO2 ). Zawarty w wodzie dwutlenek węgla osadza się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organizmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, działa także uspakajająco i relaksująco. Zastosowanie zabiegu to szczególnie nadciśnienie tętnicze krwi I i II stopnia, zwyrodnienie mięśnia sercowego typu miażdżycowego lub toksycznego, nerwice naczyniowe oraz stany rekonwalescencji.

WIĘCEJ
15 min
20 zł
Kąpiel ozonowa

Kąpiel w wodzie ze strumieniami pęcherzyków ozonu. Ozon i tlen przenikają bezpośrednio przez skórę poprawiając lepsze ukrwienie tkanek i mięśni a także odżywienie wszystkich tkanek, a zwłaszcza kończyn dolnych, serca i mózgu.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwzakrzepowe, bakteriobójcze, przeciwzapalne, regenerujące tkanki i usprawniające funkcje intelektualne.

WIĘCEJ
15 min
20 zł
Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa jest wykonywana w wannie na bazie surowca naturalnego np. leczniczej wody termalnej, do której doprowadzone jest sprężone powietrze o ciśnieniu około 1 atmosfery. Zabieg wykonywany jest również z elementami aromaterapii.

Efekt terapeutyczny:

Kąpiel w wodzie nasyconej pęcherzykami powietrza ma właściwości rozluźniające, tonizujące, uspakajające, pobudzające krążenie i poprawiające przemianę materii.

WIĘCEJ
15 min
16 zł
Kąpiel perełkowo-ozonowa

Kąpiel w wodzie z domieszką surowca naturalnego np.wody termalnej, do której przez matę doprowadza się powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Celem zabiegu jest masowanie ciała zanurzonego w wodzie olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza z ozonem. Ponadto ozon wykazuje działanie dezynfekcyjne.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg rozszerza naczynia włosowate. Poprawia krążenie krwi. Stymuluje naczynia limfatyczne. Redukuje Cellulit, usuwa toksyny i wygładza skórę. Hamuje powstawanie żylaków. Stymuluje metabolizm i odżywia tkanki.

WIĘCEJ
15 min
20 zł
Kąpiel w leczniczej wodzie termalnej

Kąpiel w leczniczej wodzie termalnej.

Efekt terapeutyczny:

Wywołuje odczyn termiczny w narządach wewnętrznych, przemieszcza krew na obwód i odwrotnie, rozluźnia mięśnie szkieletowe i gładkie, zwiększa wydzielanie potu i moczu.

WIĘCEJ
15 min
15 zł
Kąpiel w zawiesinie borowinowej

Kąpiel, w której znajduje się emulsja borowinowa. Zabieg ten ma zastosowanie głównie w schorzeniach narządu ruchu oraz w określonych schorzeniach reumatoidalnych.

Efekt terapeutyczny:

Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowa zwyżka ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie. Ponadto doniosłym efektem tej kąpieli jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększenie ruchomości mięśni i stawów.

WIĘCEJ
10-15 min
35 zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych. Stosowana jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, stanach pourazowych i chorobach stawów. Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody (temp. wody 36-37st.C)

Efekt terapeutyczny:

Masaż wirowy powoduje zwiększony przepływ krwi i chłonki, usprawnia proces przemiany materii w tkankach, rozluźnia bliznowacenia i przykurcze. Zmniejsza napięcia mięśniowe i obrzęki, poprawia ukrwienie, łagodzi ból.

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Kąpiel wirowa kończyn górnych

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych. Stosowana jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, stanach pourazowych i chorobach stawów. Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody (temp. wody 36-37st.C)

Efekt terapeutyczny:

Masaż wirowy powoduje zwiększony przepływ krwi i chłonki, usprawnia proces przemiany materii w tkankach, rozluźnia bliznowacenia i przykurcze. Zmniejsza napięcia mięśniowe i obrzęki, poprawia ukrwienie, łagodzi ból.

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Kąpiel wodno-elektryczna - czterokomorowa

Kąpiel elektryczna z wykorzystaniem prądu stałego i czterech wanienek wypełnionych wodą. Prąd może przepływać od kończyn dolnych do górnych lub odwrotnie.

Efekt terapeutyczny:

W zależności od kierunku przepływu prądu uzyskuje się efekt uspokajający i obniżający ciśnienie krwi lub pobudzający oraz podwyższający ciśnienie krwi oraz w zakresie zanurzonych kończyn efekt przekrwienia skóry.

WIĘCEJ
10-15 min
13 zł
Kołnierz borowinowy

Zabieg polega na obłożeniu borowiną odcinka szyjnego kręgosłupa.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg pobudza krążenia krwi, przyspiesza tętno i oddech, zaczerwienienie skóry, powoduje przejściowy spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe.

WIĘCEJ
10-15 min
25 zł
Krenoterapia (kuracja pitna - wody lecznicze)

Zabieg polega na piciu wód mineralnych z naturalnych źródeł.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg przyspiesza przemianę materii, łagodzi dolegliwości żołądka, wątroby i jelit.

WIĘCEJ
bez limitu min
0.0 zł
Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na miejscowym, silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za  pomocą podtlenku azotu lub płynnego azotu. Celem zabiegu jest wywołanie i wykorzystanie fizjologicznych reakcji na zimno.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje zmniejszenie lub uśmierzenie bólu, zahamowanie stanu zapalnego, zwolnienie procesów przemiany materii, zmniejszenie lub ustąpienie obrzęków, zwolnienie odruchów i zmniejszenie pobudliwości włókien nerwowych.

WIĘCEJ
3 min
20 zł
Lampa Sollux

Naświetlanie lampą emitującą promieniowanie podczerwone powodujące ogrzanie naświetlanej okolicy.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo, stymulująco oraz bakteriobójczo.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Laseroterapia

Zabieg wykorzystujący skupioną wiązkę światła o odpowiedniej długości fal w celu dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach po urazowych oraz stanach zapalnych o różnym podłożu. Zmniejsza dolegliwości bólowe, zwiększa ruchliwość mięśni i stawów, przyspiesza gojenie ran i blizn.

WIĘCEJ
6 min
20 zł
Masaż klasyczny - całkowity

W zależności od intensywności masażu może mieć on charakter leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Najczęściej stosowanymi technikami w masażu klasycznym są techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania. Generalnie zabieg ten polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki ciała za pomocą siły mechanicznej terapeuty – pełny zakres masażu.

Efekt terapeutyczny:

Masaż przyspiesza m. in. krążenie, odpłynięcie krwi żylnej i chłonki z tkanek w kierunku dosercowym. Reguluje napięcie mięśniowe, przyśpiesza przemianę materii. Ponadto widoczna jest poprawa turgoru i trofiki skóry, usunięcie zaburzeń ukrwienia skóry, usunięcie zastojów żylnych i limfatycznych, pobudzenie procesów przemiany materii . Dodatkowo odczuwalny jest efekt relaksacyjny.

WIĘCEJ
40 min
75 zł
Masaż klasyczny - częściowy

W zależności od intensywności masażu może mieć on charakter leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Najczęściej stosowanymi technikami w masażu klasycznym są techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania. Generalnie zabieg ten polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki ciała za pomocą siły mechanicznej terapeuty – częściowy zakres masażu.

Efekt terapeutyczny:

Masaż przyspiesza m. in. krążenie, odpłynięcie krwi żylnej i chłonki z tkanek w kierunku dosercowym. Reguluje napięcie mięśniowe, przyśpiesza przemianę materii. Ponadto widoczna jest poprawa turgoru i trofiki skóry, usunięcie zaburzeń ukrwienia skóry, usunięcie zastojów żylnych i limfatycznych, pobudzenie procesów przemiany materii . Dodatkowo odczuwalny jest efekt relaksacyjny.

WIĘCEJ
20 min
40 zł
Masaż wibracyjny - Aquavibron

Masaż polegający na miejscowym stosowaniu drgającej gumowej membrany z przepływającą wewnątrz urządzenia wodą.

Efekt terapeutyczny:

Głównym zastosowaniem tego zabiegu jest rehabilitacja narządu ruchu, zwyrodnień kręgosłupa i nerwobóli. Zabieg ma zastosowanie regeneracyjne, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, jak również regeneruje tkanki, zwiększa sprężystość mięśni oraz poprawia ruchomość stawów.

WIĘCEJ
6 min
16 zł
Natrysk - stały płaszczowy

Zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczą rolę odgrywa ciśnienie i temperatura uderzających w ciało wielu strumieni wody. Natryski te utrzymują stały kierunek padania na ciało wody z dysz umieszczonych w ścianach kabiny natryskowej.

Efekt terapeutyczny:

Natryski działają uspakajająco i relaksująco. Powodują zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Co oznacza, że zabieg działa pobudzająco na układ krwionośny, ponadto hartuje organizm.

WIĘCEJ
6 min
20 zł
Natrysk - zmienny, biczowy szkocki

Zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczą rolę odgrywa ciśnienie i temperatura uderzającego w ciało jednego lub wielu strumieni wody o zmiennej temperaturze (np.. 1-2min. o temp.40st.C, następnie przez 30sek. o temp. 20st.C pod ciśnieniem 1,5-3 atm.).

Efekt terapeutyczny:

Natryski działają uspakajająco i relaksująco. Powodują zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Co oznacza, że zabieg działa pobudzająco na układ krwionośny, ponadto hartuje organizm.

WIĘCEJ
3-5 min
20 zł
Okład borowinowy - częściowy

Podgrzaną masę borowinową nakłada się na objęte chorobą części ciała po czym chorego zawija się prześcieradłem, folią i kocami.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.  Okład borowinowy powoduje także rozluźnienie napiętych mięśni.

WIĘCEJ
10-15 min
35 zł
Parafinoterapia

Okłady parafinowe miejscowe wykonywane są przy pomocy płatów parafinowych o temp. do 38 oc., które nakłada się na miejsca wymagające zabiegu.

Efekt terapeutyczny:

Okłady poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych skóry wzmagając procesy utleniania tkankowego, ułatwiają resorpcję i wydalanie z tkanek toksycznych produktów procesu zapalnego. Zabieg powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększa ruchomość mięśni i stawów.

WIĘCEJ
20 min
16 zł
Pileroterapia - naświetlanie światłem spolaryzowanym -Bioptron

Zabieg polegający na naświetlaniu lampą emitującą światło spolaryzowane, które pozytywnie wpływa na ludzki organizm, wzmacniając jego funkcje obronne.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, wykorzystywany jest w leczeniu problemów skórnych, schorzeń reumatycznych i przeziębienia.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Plastrowanie dynamiczne - Kinesiology Taping
Zabieg polega na oklejaniu miejsc bólowych specjalnymi plastrami "Kinesio Tex".

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe; poprawia stabilizację
WIĘCEJ
0 min
30 zł
PNF - metoda neurofizjologiczna

Zabieg polegający na torowaniu nerwowo-mięśniowym. Ćwiczenia mają na celu zwiększyć siłę mięśni i zakres dotychczasowych ruchów kuracjusza. Podstawowym celem jest praca nad funkcjami stawów i mięśni.

Efekt terapeutyczny:

Metoda PNF znajduje zastosowanie w bardzo wielu jednostkach chorobowych, które powodują dysfunkcje narządu ruchu, od stanów lekkich do bardzo ciężkich, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii.

WIĘCEJ
do 40 min
50 zł
Pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości - Terapuls

Zabieg leczniczy Terapuls  wykorzystuje prądy wielkiej częstotliwości. Pole to nie wytwarza ciepła działając na potencjał błon komórkowych, co daje w efekcie zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek.

Efekt terapeutyczny:

Jest to zmodyfikowana diatermia krótkofalowa nie dająca efektu cieplnego ale mająca działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu stanów chorobowych, w których przegrzanie nie jest wskazane. Zabieg ten powoduje również wchłanianie się krwiaków.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Pole magnetyczne stałe i niskiej częstotliwości - Magnetronik

Leczenie polem magnetycznym małej częstotliwości. Odpowiednia dawka pola magnetycznego działa na organizm zmieniając polaryzację błon komórkowych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ten poprawia przyswajanie tlenu przez tkanki i przyspiesza procesy regeneracyjne. Wpływa na poprawę odżywienia tkanek, przyspiesza zrost kostny, stymuluje odnowę kolagenu, poprawia krążenie obwodowe, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźniająco.

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Prądy diadynamiczne - Diadynamik

Zabieg z wykorzystaniem sinusoidalnego prądu niskiej częstotliwości do 50Hz.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg o działaniu przeciwbólowym, zwiększający ukrwienie i przyspieszający proces wchłaniania krwiaków oraz wysięków. Stosuje się w stanach pourazowych narządów ruchu, w chorobach zwyrodnieniowych, rwie kulszowej.

WIĘCEJ
8 min
10 zł
Prądy interferencyjne - Interdyn

Zabieg elektroleczniczy, w którym stosuje się prądy średniej częstotliwości. Powstają w ciele pacjenta w wyniku nakładania się dwóch prądów płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg działa przeciwbólowo i wpływa korzystnie na krążenie obwodowe. Poprawia odżywianie tkanek i obniża napięcia mięśniowe.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Prądy TENS

Zabieg wykorzystujący prądy średniej i wysokiej częstotliwości do stymulacji nerwów. Wskazaniami są : ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów, nerwobóle.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.

WIĘCEJ
10 min
10 zł
Płukanie oka wodą leczniczą

Zabieg polegający na płukaniu oka leczniczą wodą termalną.

Efekt terapeutyczny:

Efektem zabiegu jest nawilżenie śluzówki oka, wspomaga leczenie objawu suchego oka.

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Tampony borowinowe na gałki oczne

Zabieg polega na wykonaniu ze sterylnej borowiny w postaci tamponów okładów na gałki oczne. Borowina jest rodzajem torfu zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne – mineralne.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma właściwości przeciwzapalne i ściągające bakteriostatyczne i bakteriobójcze, regenerujący uszkodzone tkanki, zwiększający ukrwienie, aktywujący reakcje enzymatyczne

WIĘCEJ
10 min
18 zł
Terapia manualna

Forma leczenia problemów związanych z narządem ruchu. Za pomocą specjalnych technik mobilizacji i manipulacji stawów obwodowych i kręgosłupa, oraz pracy na tkankach miękkich uzyskuje się poprawę zakresów ruchu oraz obniżenie bolesności i stanów zapalnych.

Efekt terapeutyczny:

W efekcie zabiegu uzyskuje się poprawę ruchomości stawów, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów, obrzęków oraz obniżenie napięcia mięśniowego.

WIĘCEJ
do 30 min
40 zł
Termożele zimne

Okłady termożelowe zimne są zabiegami przygotowującymi do zabiegów kinezyterapeutycznych.

Efekt terapeutyczny:

Termożele działają przeciwbólowo, poprawiają ukrwienie, zmniejszają napięcie mięśniowe, ułatwiają eliminację zbędnych produktów przemiany materii.

WIĘCEJ
10 min
12 zł
Ultradźwięki

Oddziaływanie fal ultradźwiękowych ciągłych oraz modulowanych

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszające napięcie mięśni, rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające przemianę materii. Stosowany jest w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólach, bliznach oraz owrzodzeniach żylakowatych.

WIĘCEJ
4 min
12 zł
Wlewy borowinowe doodbytnicze
Zabieg polega na zastosowaniu borowiny we wlewie doodbytniczym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma właściwości przeciwzapalne i ściągające bakteriostatyczne i bakteriobójcze, regenerujące uszkodzone tkanki, zwiększające ukrwienie, aktywujące reakcje enzymatyczne.
WIĘCEJ
15 min
30 zł
Zawijania borowinowe

Podgrzaną masę borowinową nakłada się na całe ciało po czym kuracjusza zawija się prześcieradłem, folią i kocami.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg poprawia krążenie, zmniejsza ból, rozluźnia napięte mięśnie i zmniejsza odczyn zapalny.

WIĘCEJ
10-15 min
55 zł
Informacja:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych. Ustawienia cookies można zmienić w przeglądarce internetowej. Korzystanie z tej strony internetowej bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.