Aby łatwiej znaleźć interesujące Cię zabiegi, możesz ograniczyć wyświetlaną listę, wybierając profil (-e) leczniczy (-e).

WYBIERZ PROFIL LECZNICZY
zwiń
Ilość zabiegów: 51
ZDJĘCIE
NAZWA ZABIEGU
CZAS
CENA
Automatyczny drenaż limfatyczny BOA jednej kończyny

Zabieg przy użyciu aparatu do masażu uciskowego. Polega na oddziaływaniu w odpowiednich sekwencjach, na skórę i podskórną tkankę łączną masażu mechanicznego z równoczesnym wykorzystaniem ciśnienia. Ma szerokie zastosowanie terapeutyczne np. w niewydolności limfatycznej, profilaktyce niewydolności żylnej, przeciwzakrzepowej, obrzękach kończyn dolnych o różnej etiologii jak również działanie kosmetyczne np. w terapii odchudzającej, terapii antycellulitowej

Efekt terapeutyczny:

Zabieg pobudza krążenie limfy, usuwa toksyny, obrzęki chłonne, przyśpiesza metabolizm.

WIĘCEJ
30 min
30 zł
Borowinowa kąpiel wirowa

Kąpiel z ekstraktem borowiny połączona z masażem wirowym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg nadaje skórze wyjątkową gładkość, oczyszcza ją z toksyn, zmniejszają obrzęki stawów i łagodzą zmiany zapalne

WIĘCEJ
15 min
20 zł
Borowinowa kąpiel z masażem perełkowym

Kąpiel z ekstraktem borowiny połączona z masażem perełkowym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg nadaje skórze wyjątkową gładkość, oczyszcza ją z toksyn, zmniejszają obrzęki stawów i łagodzą zmiany zapalne

WIĘCEJ
10-15 min
25 zł
Borowinowa kąpiel z masażem podwodnym

Kąpiel z ekstraktem borowiny połączona z masażem podwodnym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg nadaje skórze wyjątkową gładkość, oczyszcza ją z toksyn, zmniejszają obrzęki stawów i łagodzą zmiany zapalne

WIĘCEJ
15 min
25 zł
Drenaż limfatyczny miejscowy
Drenaż limfatyczny stanowi zabieg specjalistyczny i wykonywany za pomocą płynnych ruchów mechanicznych terapeuty. Zabieg ten ma na celu usprawniane krążenia limfy.

Efekt terapeutyczny:

Masaż likwiduje obrzęki zastoinowe (zwłaszcza nóg np. żylaki, cellulit), usuwa zbędne produkty przemiany materii a także oczyszcza cały organizm. Ponadto drenaż usprawnia transport substancji odżywczych, poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego oraz przyczynia się do szybszego usuwania toksyn z organizmu
WIĘCEJ
20 min
35 zł
Drenaż limfatyczny ogólny

Jest to leczniczy masaż usprawniający przepływ limfy, która pełni istotną rolę w mechanizmie obronnym organizmu. Polega na zastosowaniu określonych technik masażu, w formie przepychającej (przesuwającej, wyciskającej, tłoczącej) w celu usprawnienia krążenia limfy.

Efekt terapeutyczny:

Masaż ten jest stosowany w przeciwdziałaniu lub likwidacji obrzęków zapalnych, chłonnych i zastoinowych lub przyspieszeniu usunięcia produktów przemiany materii. Jest często stosowany w celu przyspieszenia krążenia limfatycznego i likwidacji obrzęków powysiłkowych. W zależności od potrzeby masowana może być każda część ciała a tempo wykonywania ruchów poszczególnych technik jest wolne (ok. 10 ruchów na minutę).

WIĘCEJ
40 min
55 zł
Elektrostymulacja mięśni

Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Prądy impulsowe stosowane są w systemie jedno lub dwukanałowym. Zabieg wywołuje kontrolowany skurcz mięśnia z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz w prawidłowych warunkach.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Poprawa siły mięśniowej, krążenia krwi. Ponadto zabieg znajduje zastosowanie w porażeniach wiotkich, w rozluźnieniu mięśni spastycznych oraz jako zabieg przeciwbólowy.

WIĘCEJ
10 min
Fango borowinowe

Borowina w postaci kompresów z okładem rozgrzewającym.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg wpływa na procesy zwyrodnieniowe stawów, zespół bolesnego barku, mialgie, przykurcze oraz choroba Bechterewa

WIĘCEJ
20 min
22 zł
Fango parafinowe

Okład na bazie mieszaniny szlamu mineralnego pochodzenia wulkanicznego z parafiną.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przegrzewające, poprawia ukrwienie i elastyczności tkanek, zmniejsza bolesność stawów i mięśni.

WIĘCEJ
20 min
17 zł
Fason borowinowy

Zabieg polega na obłożeniu ciała borowiną w postaci fasonów. Borowina jest rodzajem torfu zawierającym składniki organiczne m.in. kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski, nie rozłożone składniki roślin oraz składniki nieorganiczne – mineralne.

Efekt terapeutyczny:

Następuje pobudzenie krążenia krwi, przyspieszenie tętna i oddechu, zaczerwienienie skóry, przejściowy spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie procesów przemiany materii oraz oddziaływanie przeciwzapalne składników borowiny. Borowina ułatwia też wchłanianie wysięków pojawiających się w różnych stanach chorobowych, działa przeciwbólowo, poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe.

WIĘCEJ
20 min
22 zł
Galwanizacja

Zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała, które zostały poddane leczeniu.

Efekt terapeutyczny:

Szczególnie polecany jest dla osób mających zaburzenia krążenia obwodowego oraz w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa.

WIĘCEJ
10 min
13 zł
Gimnastyka lecznicza grupowa

Stanowi formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Ćwiczenia są prowadzone przez fizjoterapeutę na sali gimnastycznej z wykorzystaniem materacy i przyborów gimnastycznych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg koncentruje się na leczeniu ruchem określonych partii ciała, zadaniem jest podniesienie ogólnej sprawności i wydolności fizycznej ustroju, kształtowanie prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej, nawyku celowości i płynności ruchów, zachowanie pełnego zakresu ruchów w stawach, długości i elastyczności oraz siły i wytrzymałości mięśni, zmniejszenia napięcia mięśni, czyli ich rozluźnienia

WIĘCEJ
30 min
9 zł
Gimnastyka lecznicza indywidulana

Zabieg stanowi podstawową formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe, zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Wykonywany jest zgodnie z programem ustalonym przez fizjoterapeutę i ukierunkowany na leczenie określonego schorzenia.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg koncentruje się na leczeniu ruchem określonych partii ciała. Jego zadaniem jest podniesienie ogólnej sprawności i wydolności fizycznej organizmu, kształtowanie prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej, nawyku celowości i płynności ruchów, zachowanie pełnego zakresu ruchów w stawach, długości i elastyczności oraz siły i wytrzymałości mięśni, zmniejszenia napięcia mięśni, czyli ich rozluźnienia.

WIĘCEJ
30 min
34 zł
Gimnastyka lecznicza przyrządowa

Zabieg polegający na wykonywaniu ćwiczeń ogólnousprawniających przy użyciu specjalnych przyrządów np. bieżnia, cykloergometr, orbitrek, wioślarz, rotor, steper.

Efekt terapeutyczny:

Celem zabiegu jest mobilizacja rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i układu oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej organizmu, poprawa zakresu ruchu w stawach, poprawa koordynacji ruchowej, korygowanie wad postawy oraz wzmocnienie siły mięśni.

WIĘCEJ
30 min
19 zł
Gimnastyka lecznicza w basenie

Zabieg stanowi formę ćwiczeń leczniczych działających miejscowo np. na pewne grupy mięśniowe zwiększając ich siłę czy elastyczność oraz zakres ruchów w stawach. Wykonywane są w wodzie z wykorzystaniem drobnego sprzętu gimnastycznego, zgodnie z programem ustalonym przez fizjoterapeutę i ukierunkowane na leczenie określonego schorzenia. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają układu kostno-stawowego, dlatego tę formę ruchu poleca się przy problemach z kręgosłupem, zaawansowanej osteoporozie, po przebytych urazach kości oraz stawów, również przy nadciśnieniu tętniczym.

Efekt terapeutyczny:

Gimnastyka pozytywnie działa na narząd ruchu, układ krążenia i układ oddechowy. Poprawia także sprawność fizyczną, zwiększa ruchomość stawów, poprawia przemianę materii, odchudza, masuje i ujędrnia ciało.

WIĘCEJ
30 min
19 zł
Hydromasaż podwodny - całkowity

Zabieg wykonywany jest w wannie z naturalnym surowcem leczniczym, przez fizjoterapeutę przy użyciu strumienia wody pod ciśnieniem w atmosferze 1-4 atmosfery. Zabieg wykonywany jest na całym ciele pacjenta.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia nerwowego, poprawę ukrwienia oraz złagodzenie bólu. Ma znaczący wpływ na poprawę samopoczucia, krążenia obwodowego i przemianę materii.

WIĘCEJ
10 min
19 zł
Inhalacje ultradźwiękowe lekowe

Zabieg polega na wdychaniu drobnocząsteczkowej postaci leków przy pomocy inhalatora ultradźwiękowego.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg przyspiesza oczyszczanie dróg oddechowych, zwiększa wydzielanie śluzu, pobudza ruch migawkowy rzęsek w błonie śluzowej, rozluźnia wydzielinę dróg oddechowych i ułatwia jej ewaluację. Ma działanie łagodzące (małe stężenie soli mineralnych) oraz działa pobudzająco, przekrwienie (duże stężenie soli mineralnych)

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Inhalacje ultradźwiękowe solankowe

Zabieg polega na wprowadzaniu do organizmu solanki drogą wziewną.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej oraz wzmaga funkcję wydzielniczą komórek gruczołowych dróg oddechowych, co prowadzi do rozluźnienia zalegającej wydzieliny, ułatwia wykrztuszanie oraz normalizuje czynności wydzielnicze błony śluzowej. Wzmaga też siły odpornościowe błony śluzowej.

WIĘCEJ
10 min
11 zł
Jonoforeza

Zabieg elektro-leczniczy, w którym następuje wykorzystanie prądu stałego do wprowadzenia leku w postaci zjonizowanej przez skórę do zajętej chorobą części ciała bez naruszenia jej ciągłości.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwzapalne/ przeciwbólowe ( w zależności od zastosowanego leku).

WIĘCEJ
15 min
15 zł
Kąpiel kwasowęglowa

Zabieg polegający na kąpieli w leczniczej wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla (CO2 ). Zawarty w wodzie dwutlenek węgla osadza się na skórze w postaci pęcherzyków gazu i wywołuje w organizmie wiele zmian poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych tętniczych i żylnych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, działa także uspakajająco i relaksująco. Zastosowanie zabiegu to szczególnie nadciśnienie tętnicze krwi I i II stopnia, zwyrodnienie mięśnia sercowego typu miażdżycowego lub toksycznego, nerwice naczyniowe oraz stany rekonwalescencji.

WIĘCEJ
10 min
21 zł
Kąpiel ozonowa

Kąpiel w wodzie ze strumieniami pęcherzyków ozonu. Ozon i tlen przenikają bezpośrednio przez skórę poprawiając lepsze ukrwienie tkanek i mięśni a także odżywienie wszystkich tkanek, a zwłaszcza kończyn dolnych, serca i mózgu.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwzakrzepowe, bakteriobójcze, przeciwzapalne, regenerujące tkanki i usprawniające funkcje intelektualne.

WIĘCEJ
10-15 min
15 zł
Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa jest wykonywana w wannie na bazie surowca naturalnego np. leczniczej wody termalnej, do której doprowadzone jest sprężone powietrze o ciśnieniu około 1 atmosfery. Zabieg wykonywany jest również z elementami aromaterapii.

Efekt terapeutyczny:

Kąpiel w wodzie nasyconej pęcherzykami powietrza ma właściwości rozluźniające, tonizujące, uspakajające, pobudzające krążenie i poprawiające przemianę materii.

WIĘCEJ
10-15 min
18 zł
Kąpiel solankowa

Kąpiel w wodzie zawierającej jony chlorkowo-sodowe - roztwór wody i naturalnej solanki.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg wpływa na autonomiczny układ nerwowy powodując zwiększenie ukrwienia skóry, zmniejszenie pobudliwości nerwów, normalizację ciśnienia krwi oraz polepszenie regulacji krążenia krwi. Kąpiel stosowana jest głównie w chorobach narządu ruchu, schorzeniach neurologicznych oraz zaburzeniach krążenia skórnego, w tym wskutek następstw urazów.

WIĘCEJ
15 min
23 zł
Kąpiel sucha CO2 (gazowa)

Kąpiel bez wody z zastosowaniem gazu (CO2), którą bez szkody mogą stosować osoby starsze oraz bardziej schorowane. Dwutlenek węgla wchłaniany przez skórę wywiera silne działanie rozszerzające na naczynia krwionośne co za tym idzie zwiększa się dopływ tlenu do tkanek.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg działa uspokajająco, odprężająco, usuwa skurcze mięśni gładkich, zmniejsza napięcie układu sympatycznego, zwiększa silę mięśniową, wywołuje diurezę. Działa również przeciwbólowo i przeciwzapalnie oraz hamuje krzepnięcie krwi.

WIĘCEJ
5-15 min
16 zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych. Stosowana jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, stanach pourazowych i chorobach stawów. Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody (temp. wody 36-37st.C)

Efekt terapeutyczny:

Masaż wirowy powoduje zwiększony przepływ krwi i chłonki, usprawnia proces przemiany materii w tkankach, rozluźnia bliznowacenia i przykurcze. Zmniejsza napięcia mięśniowe i obrzęki, poprawia ukrwienie, łagodzi ból.

WIĘCEJ
10-15 min
16 zł
Kąpiel wirowa kończyn górnych

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych. Stosowana jest w zaburzeniach krążenia w kończynach, stanach pourazowych i chorobach stawów. Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody (temp. wody 36-37st.C)

Efekt terapeutyczny:

Masaż wirowy powoduje zwiększony przepływ krwi i chłonki, usprawnia proces przemiany materii w tkankach, rozluźnia bliznowacenia i przykurcze. Zmniejsza napięcia mięśniowe i obrzęki, poprawia ukrwienie, łagodzi ból.

WIĘCEJ
10-15 min
16 zł
Krioterapia miejscowa

Zabieg polega na miejscowym, silnym zamrożeniu powierzchni ciała lub stawu za  pomocą podtlenku azotu lub płynnego azotu. Celem zabiegu jest wywołanie i wykorzystanie fizjologicznych reakcji na zimno.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje zmniejszenie lub uśmierzenie bólu, zahamowanie stanu zapalnego, zwolnienie procesów przemiany materii, zmniejszenie lub ustąpienie obrzęków, zwolnienie odruchów i zmniejszenie pobudliwości włókien nerwowych.

WIĘCEJ
3 min
19 zł
Lampa Sollux

Naświetlanie lampą emitującą promieniowanie podczerwone powodujące ogrzanie naświetlanej okolicy.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo, stymulująco oraz bakteriobójczo.

WIĘCEJ
15 min
11 zł
Laseroterapia

Zabieg wykorzystujący skupioną wiązkę światła o odpowiedniej długości fal w celu dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach po urazowych oraz stanach zapalnych o różnym podłożu. Zmniejsza dolegliwości bólowe, zwiększa ruchliwość mięśni i stawów, przyspiesza gojenie ran i blizn.

WIĘCEJ
10 min
19 zł
Masaż klasyczny - całkowity

W zależności od intensywności masażu może mieć on charakter leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Najczęściej stosowanymi technikami w masażu klasycznym są techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania. Generalnie zabieg ten polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki ciała za pomocą siły mechanicznej terapeuty – pełny zakres masażu.

Efekt terapeutyczny:

Masaż przyspiesza m. in. krążenie, odpłynięcie krwi żylnej i chłonki z tkanek w kierunku dosercowym. Reguluje napięcie mięśniowe, przyśpiesza przemianę materii. Ponadto widoczna jest poprawa turgoru i trofiki skóry, usunięcie zaburzeń ukrwienia skóry, usunięcie zastojów żylnych i limfatycznych, pobudzenie procesów przemiany materii . Dodatkowo odczuwalny jest efekt relaksacyjny.

WIĘCEJ
60 min
85 zł
Masaż klasyczny - częściowy

W zależności od intensywności masażu może mieć on charakter leczniczy, pobudzający lub relaksacyjny. Najczęściej stosowanymi technikami w masażu klasycznym są techniki głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania. Generalnie zabieg ten polega na wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki ciała za pomocą siły mechanicznej terapeuty – częściowy zakres masażu.

Efekt terapeutyczny:

Masaż przyspiesza m. in. krążenie, odpłynięcie krwi żylnej i chłonki z tkanek w kierunku dosercowym. Reguluje napięcie mięśniowe, przyśpiesza przemianę materii. Ponadto widoczna jest poprawa turgoru i trofiki skóry, usunięcie zaburzeń ukrwienia skóry, usunięcie zastojów żylnych i limfatycznych, pobudzenie procesów przemiany materii . Dodatkowo odczuwalny jest efekt relaksacyjny.

WIĘCEJ
10-20 min
37 zł
Masaż wibracyjny - Aquavibron

Masaż polegający na miejscowym stosowaniu drgającej gumowej membrany z przepływającą wewnątrz urządzenia wodą.

Efekt terapeutyczny:

Głównym zastosowaniem tego zabiegu jest rehabilitacja narządu ruchu, zwyrodnień kręgosłupa i nerwobóli. Zabieg ma zastosowanie regeneracyjne, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry, jak również regeneruje tkanki, zwiększa sprężystość mięśni oraz poprawia ruchomość stawów.

WIĘCEJ
10 min
22 zł
Natrysk - zmienny, biczowy szkocki

Zabieg wodoleczniczy, w którym zasadniczą rolę odgrywa ciśnienie i temperatura uderzającego w ciało jednego lub wielu strumieni wody o zmiennej temperaturze (np.. 1-2min. o temp.40st.C, następnie przez 30sek. o temp. 20st.C pod ciśnieniem 1,5-3 atm.).

Efekt terapeutyczny:

Natryski działają uspakajająco i relaksująco. Powodują zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Co oznacza, że zabieg działa pobudzająco na układ krwionośny, ponadto hartuje organizm.

WIĘCEJ
3-5 min
23 zł
Okład borowinowy - częściowy

Podgrzaną masę borowinową nakłada się na objęte chorobą części ciała po czym chorego zawija się prześcieradłem, folią i kocami.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.  Okład borowinowy powoduje także rozluźnienie napiętych mięśni.

WIĘCEJ
20 min
25 zł
Parafinoterapia

Okłady parafinowe miejscowe wykonywane są przy pomocy płatów parafinowych o temp. do 38 oc., które nakłada się na miejsca wymagające zabiegu.

Efekt terapeutyczny:

Okłady poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych skóry wzmagając procesy utleniania tkankowego, ułatwiają resorpcję i wydalanie z tkanek toksycznych produktów procesu zapalnego. Zabieg powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększa ruchomość mięśni i stawów.

WIĘCEJ
20 min
17 zł
Pileroterapia - naświetlanie światłem spolaryzowanym -Bioptron

Zabieg polegający na naświetlaniu lampą emitującą światło spolaryzowane, które pozytywnie wpływa na ludzki organizm, wzmacniając jego funkcje obronne.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, wykorzystywany jest w leczeniu problemów skórnych, schorzeń reumatycznych i przeziębienia.

WIĘCEJ
10 min
Plastrowanie dynamiczne - Kinesiology Taping
Zabieg polega na oklejaniu miejsc bólowych specjalnymi plastrami "Kinesio Tex".

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe; poprawia stabilizację
WIĘCEJ
5 min
25 zł
PNF - metoda neurofizjologiczna

Zabieg polegający na torowaniu nerwowo-mięśniowym. Ćwiczenia mają na celu zwiększyć siłę mięśni i zakres dotychczasowych ruchów kuracjusza. Podstawowym celem jest praca nad funkcjami stawów i mięśni.

Efekt terapeutyczny:

Metoda PNF znajduje zastosowanie w bardzo wielu jednostkach chorobowych, które powodują dysfunkcje narządu ruchu, od stanów lekkich do bardzo ciężkich, głównie z dziedziny neurologii i ortopedii.

WIĘCEJ
do 40 min
30 zł
Pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości - Terapuls

Zabieg leczniczy Terapuls  wykorzystuje prądy wielkiej częstotliwości. Pole to nie wytwarza ciepła działając na potencjał błon komórkowych, co daje w efekcie zmianę właściwości fizykochemicznych tkanek.

Efekt terapeutyczny:

Jest to zmodyfikowana diatermia krótkofalowa nie dająca efektu cieplnego ale mająca działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Ma szczególne zastosowanie w leczeniu stanów chorobowych, w których przegrzanie nie jest wskazane. Zabieg ten powoduje również wchłanianie się krwiaków.

WIĘCEJ
10 min
13 zł
Pole magnetyczne stałe i niskiej częstotliwości - Magnetronik

Leczenie polem magnetycznym małej częstotliwości. Odpowiednia dawka pola magnetycznego działa na organizm zmieniając polaryzację błon komórkowych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ten poprawia przyswajanie tlenu przez tkanki i przyspiesza procesy regeneracyjne. Wpływa na poprawę odżywienia tkanek, przyspiesza zrost kostny, stymuluje odnowę kolagenu, poprawia krążenie obwodowe, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźniająco.

WIĘCEJ
10 min
16 zł
Prądy diadynamiczne - Diadynamik

Zabieg z wykorzystaniem sinusoidalnego prądu niskiej częstotliwości do 50Hz.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg o działaniu przeciwbólowym, zwiększający ukrwienie i przyspieszający proces wchłaniania krwiaków oraz wysięków. Stosuje się w stanach pourazowych narządów ruchu, w chorobach zwyrodnieniowych, rwie kulszowej.

WIĘCEJ
9 min
15 zł
Prądy interferencyjne - Interdyn

Zabieg elektroleczniczy, w którym stosuje się prądy średniej częstotliwości. Powstają w ciele pacjenta w wyniku nakładania się dwóch prądów płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg działa przeciwbólowo i wpływa korzystnie na krążenie obwodowe. Poprawia odżywianie tkanek i obniża napięcia mięśniowe.

WIĘCEJ
10 min
15 zł
Prądy Kotza

Zabieg wykorzystujący prądy średniej częstotliwości w celu stymulacji mięśni w zaniku prostym, w celu zwiększenia ich siły i masy. Wskazane są w stanach długotrwałego unieruchomienia (np. po złamaniach, "oszczędzaniu" w zespołach bólowych), skoliozach, leczeniu płaskostopia oraz jako trening rozgrzewający głęboko położonych mięśni.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg powoduje wzrost siły i przyrost masy mięśniowej, poprawia metabolizm i obniża napięcie mięśniowe.

WIĘCEJ
20 min
15 zł
Prądy TENS

Zabieg wykorzystujący prądy średniej i wysokiej częstotliwości do stymulacji nerwów. Wskazaniami są : ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów, nerwobóle.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów.

WIĘCEJ
20 min
15 zł
Prądy Traberta

Zabieg z wykorzystaniem jednobiegunowego prądu prostokątnego o czasie trwania 2 ms i czasie przerwy 5 ms w celu jest wprowadzenia mięśni w drżenie i wibracje, powodujące ich rozluźnienie.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg działa przeciwbólowo, poprawia krążenie, obniża napięcie mięśniowe. Wskazaniami są nerwobóle, mięśniobóle, zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i kręgosłupa, stany po urazach stawów i mięśni, zaparcia, zaburzenia krążenia obwodowego.

WIĘCEJ
20 min
15 zł
Tampony borowinowe

Zabieg wykorzystuje naturalny torf leczniczy zawierający lecznicze składniki organiczne. Tampony mają działanie termiczne tj. miejscowe przegrzanie tkanek oraz chemiczne tj. przeciw zapalne, ściągające i regenerujące tkanki.

Efekt terapeutyczny:

Główne zastosowanie w chorobach kobiecych m. in. w stanach zapalnych, niepłodności, stanach po przebytych zabiegach ginekologicznych oraz w okresie klimakterium. Zwiększają płodność, łagodzą objawy menopauzy.

WIĘCEJ
20 min
21 zł
Terapia manualna

Forma leczenia problemów związanych z narządem ruchu. Za pomocą specjalnych technik mobilizacji i manipulacji stawów obwodowych i kręgosłupa, oraz pracy na tkankach miękkich uzyskuje się poprawę zakresów ruchu oraz obniżenie bolesności i stanów zapalnych.

Efekt terapeutyczny:

W efekcie zabiegu uzyskuje się poprawę ruchomości stawów, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów, obrzęków oraz obniżenie napięcia mięśniowego.

WIĘCEJ
30 min
30 zł
Terenoterapia/ Trening marszowy z przyborami NORDIC WALKING

Zabieg polega na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg poprawia krążenia i ogólną wydolność organizmu

WIĘCEJ
30-60 min
12 zł
Tonoliza

Zabieg wykorzystujący prąd trójkątny o wysokim natężeniu w porażeniach spastycznych mięśni

Efekt terapeutyczny:

Zabieg stymuluje mięśnie spastyczne do prawidłowego funkcjonowania

WIĘCEJ
15 min
14 zł
Ultradźwięki

Oddziaływanie fal ultradźwiękowych ciągłych oraz modulowanych

Efekt terapeutyczny:

Zabieg ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszające napięcie mięśni, rozszerzające naczynia krwionośne, zwiększające przemianę materii. Stosowany jest w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólach, bliznach oraz owrzodzeniach żylakowatych.

WIĘCEJ
10 min
17 zł
Zawijania borowinowe

Podgrzaną masę borowinową nakłada się na całe ciało po czym kuracjusza zawija się prześcieradłem, folią i kocami.

Efekt terapeutyczny:

Zabieg poprawia krążenie, zmniejsza ból, rozluźnia napięte mięśnie i zmniejsza odczyn zapalny.

WIĘCEJ
20 min
36 zł
Informacja:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych. Ustawienia cookies można zmienić w przeglądarce internetowej. Korzystanie z tej strony internetowej bez zmiany ustawień cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.